Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wyniki IX Festiwalu Piosenki Europejskiej

Utworzono dnia 20.05.2016
Czcionka:

Młodzież z Siedlec, Mińska Mazowieckiego, Łukowa, Górzna, Repek, Ostrówka i Wodyń została zwycięzcami IX Festiwalu Piosenki Europejskiej. Odbył się on 20 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach.

Rekord w nowej odsłonie        
Do festiwalu wpłynęły aż 42 zgłoszenia. Łącznie w przesłuchaniach finałowych wzięło udział blisko 80 osób. - Z naszego zaproszenia skorzystała młodzież aż z ośmiu powiatów z województw mazowieckiego i lubelskiego Po raz pierwszy też gościliśmy młodzież z pow. ryckiego i węgrowskiego – informuje Łukasz A. Wawryniuk, dyrektor M-GOK-u. Łącznie na scenie Sali Teatralnej ośrodka kultury w Mordach wzięło udział 35 solistów, zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych. Każdy z uczestników oprócz po polsku, wykonał też utwór w języku obcym. W tym roku dominowały piosenki po angielsku. Nie zabrakło wykonań po włosku i po rosyjsku. Dominowały piosenki współczesne, ale nie zabrakło przebojów z lat 70., 80. i 90. Młodzież często sięgała po piosenki należące już do klasyki muzyki rozrywkowej, po utwory ambitne i często niełatwe. Pojawiły się także  przeboje z musicali.

Konkurs do ubiegłego roku odbywał się on pod nazwą Regionalnego Przeglądu Piosenki Europejskiej. - Ze względu na znacznie rosnące rokrocznie zainteresowanie naszym przedsięwzięciem, w tym roku zyskał on rangę festiwalu – wyjaśnia Ł. Wawryniuk. Po raz pierwszy także występy był rozpatrywane w 3 oddzielnych, niezależnych kategoriach. -

Wyśpiewali zwycięstwo 
W kategorii ‘zespoły wokalno-instrumentalne’ wygrali Weronika Czapska i Jakub Uziębło z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Siedlcach (I miejsce) oraz zespół PAPANAMA z Gimnazjum Miejskiego Nr 2 w Mińsku Mazowieckim (II miejsce). W drugiej kategorii (zespoły wokalne) I miesjce zdobył zespół SWEET ANGELS z Miejskego Ośrodka Kultury w Siedlcach, zaś II przypadło duetowi Oldze Tomczuk i Julii Żachowskiej z Publicznego Gimnazjum w Repkach. W obu kategoriach jurorzy nie przyznali trzecich miejsc.

Najwięcej prezentacji (aż 26) było w kategorii ‘soliści’. I tu komisja miała dosyć trudne zadanie, by wybrać najlepsze wykonania. Decyzją jurorów I miejsce zajęła Natalia Wysocka ze Studia Wokalnego FEVER z Łukowa, zaś II – Małgorzaty Przybysz z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Górznie. W przypadku ostatniego miesjca przyznano trzy równorzędne nagrody. Zdobyli je: Aleksandra Michalska z Publicznego Gimnazjum Nr 2 im. Gabriela Narutowicza w Siedlcach, Igor Pawlak z Gminnego Ośrodka Kultury w Wodyniach oraz Patrycja Wielgat z Zespołu Szkół – Gimnazjum im. Orła Białego w Ostrówku. – Poziom występów był znacznie wyższy niż rok temu. Było dużo bardzo dobrych wykonań, szczególnie w ostatniej kategorii. Dlatego też oprócz głównych miejsc postanowiliśmy przyznać 4 wyróżnienia pierwszego stopnia i 3 wyróżnienia drugiego stopnia.– powiedział Tomasz Markiewicz, przewodniczący jury, w którym w tym roku znaleźli się także Iwona Kobylińska oraz Krzysztof Chromiński. Wyróżnienia pierwszego stopnia zdobyły: Weronika Stefaniuk (Olszanka), Maria Tarasiuk (Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach zs. w Chodowie), Beata Wielogórska i Dorota Ratuska (obie z Zespołu Oświatowego w Żelkowie Kolonii). Natomiast wyróżnienia drugiego stopnia przyznano Liwii Wojtaś (Łukowski Ośrodek Kultury), Izabeli Sołoniewicz (Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Mokobodach) oraz Julii Trochimiuk (Zespół Szkół – Publiczne Gimnajzum w Górkach).

Ocenie podlegały walory wokalne i interpretacja utworu, kreatywność i twórczość własna uczestników. Jurorzy zwracali też uwagę na dobór repertuaru do wieku i możliwości wykonawcy, a także na kompozycję i ogólny wyraz artystyczny. Zwycięzcy oprócz specjalnych statuetek i dyplomów wygrali cenne nagrody rzeczowe, m. in. tablety, karty zakupowe o wartości kilkuset złotych, kamery sportowe, banki mocy i albumy poświęcone piosenkarzom. W tym roku pula nagród wyniosła ponad 4800 zł. Ich fundatorami byli: Wojewoda Mazowiecki, Zarząd Powiatu Siedleckiego, Burmistrz Miasta i Gminy Mordy, Marszałek Województwa Mazowieckiego, firmy: FOLDRUK Media, KORADEX-PLUS, ARTPOL AGRO Artur Obrępalski, BOMIX – Maciej Bolesta, AUTO-MOTO-MET Jarosław Bulik, Zakład Produkcyjno-Usługowy HENRYK MATEJCZUK, Sklep Spożywczo-Przemysłowy Grażyna Konasiuk, Piekarnia-Cukiernia „JAN” Aleksandra Zając w Mordach, a także organizator festiwalu – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach. Wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy-podziękowania.


Natalia Wysocka ze Studia Wokalnego FEVER w Łukowa pokonała 25 solistów

 

Jubileusz za rok   
Głównymi celami Festiwalu Piosenki Europejskiej w Mordach jest m. in. zwiększenie poczucia przynależności młodzieży do Unii Europejskiej, ich aktywizacja muzyczna oraz promocja ich talentów i twórczości. – Festiwal doskonale wpisuje się w idee Święta Unii Europejskiej. Za rok odbędzie się jego dziesiąta, jubileuszowa, edycja. Mamy nadzieję, ze wtedy potrwa dwa dni. Chcemy stworzyć drugą kategorię wiekową, czyli dać możliwość udziału młodzieży w wieku licealnym – powiedział na zakończenie dyrektor M-GOK-u. Obecni na imprezie byli także: Burmistrz Miasta i Gminy Mordy Jan Ługowski, Alina Dudek z Mazowieckiego Kuratorium Oświaty – Delegatura w Siedlcach oraz radna Powiatu Siedleckiego Jolanta Franczuk.

Tegoroczny przegląd patronatem honorowym objęli: Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki, Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska, Starosta Siedlecki Dariusz Stopa oraz Burmistrz Miasta i Gminy Mordy Jan Paweł Ługowski. Medialnie patronowali: „Tygodnik Siedlecki”, Katolickie Radio Podlasie, Regionalny Portal Informacyjny podlasie24.pl, „Echo Katolickie”, „Życie Siedleckie”, „Wieści Sokołowskie”, „Kurier Podlaski-Głos Siemiatycz”, „Gazeta Łosicka”, „Twój Głos. Gazeta Powiatu Ryckiego”, tygodnik „Co Słychać?”,  „Głos Węgrowa i Okolic”, „Kulturalnik” oraz portale informacyjne Lukow24.pl, Lublin24.pl, Radzyn24.info, BialaPodlaska24.info, MiedzyrzecPodlaski24.pl, LRY24.pl, RadzynINFO.pl. Obecna była także TVP WARSZAWA.

O zwycięzcach IX Festiwalu Piosenki Europejskiej czytaj także na: zyciesiedleckie.pl, LRY24.pl, RadzynINFO.pl, gwio.pl, podlasie24.pl, wirtualnygarwolin.pl, Lukow24.pl, Lublin24.pl, BialaPodlaska24.info, MiedzyrzecPodlaski24.plRadzynPodlaski24.info, a także w: "Tygodnik Siedlecki" nr 21/2016, "Echo Katolickie" nr 21/2016, "Życie Siedleckie" nr 21/2016 oraz słuchaj w Katolickim Radiu PODLASIE 101,7 FM 2 wdniu 28 maja 2016 r. w godz. 10.00-13.00 w programie KULTURA NA FALI.


Tuż przed koncertem laureatów

 

 


IX Festiwal Piosenki Europejskiej patronatem honorowym objęli:


Ryszard Czarnecki – Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego
Poseł do Parlamentu Europejskiego

---Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera

---

---

Starosta Siedlecki Dariusz Stopa

---

Mazowiecki Kurator Oświaty – Aurelia Michałowska

---

Burmistrz Miasta i Gminy Mordy - Jan Ługowski


Sponsorzy IX Festiwalu Piosenki Europejskiej:---

---

Burmistrz Miasta i Gminy Mordy - Jan Ługowski

---

---

---

 

---

---


---

---

PIEKARNIA - CUKIERNIA "JAN" Aleksandra Zając - Mordy

---

Zakład Produkcyjno-Usługowy HENRYK MATEJCZUK - Mordy

---

AUTO MOTO MET Jarosław Bulik - Mordy

---

Sklep Spożywczy Grażyna Konasiuk - Mordy

---

Piekarnia TRADYCYJNA Sławomir Goś w Mordach


Patronat medialny nad IX Festiwalem Piosenki Europejskiej sprawowali:

 

 

 

 

 

 

IX Festiwal Piosenki Europejskiej

Utworzono dnia 21.05.2016, 19:24

IX Festiwal Piosenki Europejskiej (20 maja 2016 r.) - fot. M-GOK Mordy

ZAŁĄCZNIKI:

Protokół z IX Festiwalu Piosenki Europejskiej

Utworzono dnia 21.05.2016, 09:08

Protokół z przesłuchań finałowych IX Festiwalu Piosenki Europejskiej

Uwaga!

 


 

Ruszyły zajęcia sekcji, grup i zespołów w roku kulturalno-oświatowym 2017/2018. Szczegóły tutaj oraz w zakładce OGŁOSZENIASPONSOR XVIII EDYCJI FESTYNU SŁONECZNE LATO
 

 


33 zgłoszenia z 6 powiatów, 15 patronów medialnych, 7 Patronów Honorowych, w tym Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego. Tak w skrócie wyglądają liczby dotyczące X Festiwalu Piosenki Europejskiej.
 


 

Pogoda

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 10

W poprzednim tygodniu: 245

W tym miesiącu: 530

W poprzednim miesiącu: 690

Wszystkich: 39308