Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Ku chwale polszczyzny

Utworzono dnia 24.07.2013
Czcionka:

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach coraz bardziej dba o promocję języka polskiego, dlatego rusza z projektem „Ku chwale polszczyzny”.

Na uczestników projektu czeka szereg ciekawych inicjatyw.  Znaczna ich część jest skierowana do mieszkańców gminy Mordy. Już w sierpniu dzieci ze wsi wezmą udział w grach i zabawach językowych. Uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych oraz I-III gimnazjów będą mogli uczestniczyć w drugiej edycji Gminnego Konkursu Wiedzy o Języku Ojczystym. Dzieci od 3 roku życia wraz z rodzicami skorzystają z bezpłatnych spotkań z logopedami. Atrakcje czekają również na dorosłych. Odbędą się 4 spotkania międzypokoleniowe z dialektologiem, które będą inspirowane ideą obozu dialektalnego oraz słowami Witolda Doroszewskiego: „Słowa są jak mosty nad wiekami – łączą pokolenia”.

To jeszcze nie wszystko. Projekt obejmie swoim zasięgiem znacznie większy obszar. W II Regionalnym Dyktandzie dla Pracowników Kultury i Bibliotek mogą wziąć udział osoby z powiatów: siedleckiego, łosickiego, siemiatyckiego, węgrowskiego, sokołowskiego, mińskiego, łukowskiego i garwolińskiego. Podobnie jak w ubiegł roku, zostanie wydany numer specjalny „Kulturalnika”, który w całości zostanie poświęcony polszczyźnie.

Projekt ośrodka kultury w Mordach otrzymał dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”. Celem programu jest kształtowanie twórczych, odpowiedzialnych i świadomych postaw wobec języka polskiego oraz budowanie kompetencji językowych poprzez popularyzację wiedzy o języku oraz doskonalenie sprawności w posługiwaniu się nią. - W ramach Programu zostało złożonych 218 wniosków. Komisja Ekspertów przyznała dofinansowanie tylko 32 najlepszym projektom z całej Polski. Uważam to za nas wielki sukces. Jest do dopiero druga edycja programu i po raz wtóry uzyskaliśmy dofinansowanie – podsumował Łukasz A. Wawryniuk, autor projektu i jego koordynator.

Działania projektu rozpoczęły się 24 lipca  i potrwają d 15 listopada.

O projekcie M-GOK-u czytaj także na: podlasie24.pl, siedlce24.pl oraz w: “Tygodnik Siedlecki” nr 34/2013 i “Echo Katolickie” nr 34/2013 oraz “Tygodnik Siedlecki” nr 38/2013.

 

Uwaga!

Dnia 21 września (piątek) M-GOK czynny w godz. 10.30-16.00. Tego dnia z powodu prac elektrycznych w M-GOK-u i przy całej ulicy Parkowej nie ma prądu. Kontakt telefoniczny i mailowy tego dnia jest utrudniony.

---

Dnia 22 września (sobota) M-GOK nieczynny. Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.SPONSOR STRATEGICZNY XIX EDYCJI FESTYNU SŁONECZNE LATO


 

Ruszyły zapisy do sekcji, grup i zespołów w roku kulturalno-oświatowym 2018/2019. Szczegóły tutaj. 

 


22 zgłoszenia z 2 województw, 16 patronów medialnych, 5 Patronów Honorowych. Tak w skrócie wyglądają liczby dotyczące XI Festiwalu Piosenki Europejskiej.
 


 

Pogoda

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 60

W poprzednim tygodniu: 145

W tym miesiącu: 627

W poprzednim miesiącu: 621

Wszystkich: 42503