Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Festiwal „O, Ziemio Polska – z pieśnią i piosenką do Niepodległości" za nami

Utworzono dnia 28.11.2017
Czcionka:

Festiwal „O, Ziemio Polska – z pieśnią i piosenką do Niepodległości" zorganizował Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mordach, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Domem Kultury w Kałuszynie, Miejskim Domem Kultury w Mińsku Mazowieckim, Sokołowskim Ośrodkiem Kultury orazWęgrowskim Ośrodkiem Kultury.

Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Prezydent Miasta Siedlce – Wojciech Kudelski, JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego – prof. dr hab. Tamara Zacharuk. Koncert galowy, który odbył się 26 listopada w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach był podsumowaniem trwających ponad tydzień eliminacji miejskich i powiatowych w wybranych miejscowościach Mazowsza.

W Festiwalu wzięło udział ponad 900 wykonawców. Uczestnicy reprezentowali 43 miejscowości: Cegłów, Chodów, Garwolin, Grala-Dąbrowizna, Grębków, Halinów, Jabłonna Lacka, Jakubów, Jeruzal, Kałuszyn, Kotuń, Krzymosze, Lesznowola, Łąki, Łochów, Łosice, Ługi Wielkie, Miastków Kościelny, Mińsk Mazowiecki, Mordy, Mroków, Paprotnia, Pniewnik, Podciernie, Radomyśl, Samogoszcz, Seroczyn, Sewerynów, Siedlce, Skórzec, Stara Kornica, Stok Lacki, Sulejówek, Unin, Warszawa, Węgrów, Wiśniew k. Jakubowa, Wiśniew k. Siedlec, Wodynie, Wyczółki, Zbuczyn, Zgórze, Żelków-Kolonia.

Jury w składzie: prof. Krzysztof Kusiel-Moroz (przewodniczący), dr Ewa Rzetecka-Niewiadomska, Izabella Jaszczułt-Kraszewska i Barbara Żarnowiecka po wysłuchaniu w dniu 26 listopada 2017 r. w sali widowiskowej „Podlasie” w Siedlcach 49 finalistów przesłuchań konkursowych z Węgrowa (16 listopada), Kałuszyna (17 listopada), Sokołowa Podlaskiego (20 listopada), Mińska Mazowieckiego (21 listopada), Mordów (21 listopada), Garwolina (22 listopada), Siedlec (24 listopada) wyróżniło i nagrodziło następujących wykonawców:


w kategorii: szkoły podstawowe kl. I-III
wyróżnienie:
Zespół wokalny ROZBITY KAMIEŃ
Zespół Oświatowy im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu
Opiekun: Dominik Grzyb

wyróżnienie:
Wiktoria Skup – śpiew, Dominik Grzyb – fortepian
Zespół Oświatowy im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu
Opiekun: Dominik Grzyb

III miejsce:
Krzysztof Mąsior – śpiew, Piotr Woźniak – fortepian
Szkoła Podstawowa nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach
Opiekunowie: Urszula Wereszko, Dorota Łazuga, Piotr Woźniak

II miejsce:
Aleksander Beczek – śpiew, Robert Gryczka – fortepian
Katolicka Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach
Opiekunowie: Justyna Pieńkowska, Robert Gryczka,

I miejsce:
Natalia Woźnica – śpiew, Łukasz Jóźwiak – fortepian
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Władysława Rawicza w Siedlcach
Opiekunowie: Ewa Misiak, Łukasz Jóźwiak

 


w kategorii: szkoły podstawowe kl. IV-VI
wyróżnienie:
Zespół Wokalno-Instrumentalny
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Sokołowie Podlaskim
Opiekun: Zbigniew Adam Filiks

wyróżnienie:
Zespół Wokalno-Instrumentalny
Miejska Szkoła Artystyczna I stopnia
im. Konstantego Ryszarda Domagały w Mińsku Mazowieckim
Opiekun: Justyna Kowynia-Rymanowska

III miejsce:
Julia Wolanin – śpiew, Marek Stańczuk – akordeon, ukulele
Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie
Opiekun: Marek Stańczuk

II miejsce:
Anastazja Wróbel – śpiew,
Piotr Gryczka – fortepian, Janusz Eleryk – gitara
Gminny Ośrodek Kultury w Wodyniach
Opiekun: Janusz Eleryk

I miejsce:
Liwia Długosz – śpiew, Piotr Jankowski – fortepian
Sokołowski Ośrodek Kultury
Opiekunowie: Anna Osmakowicz, Piotr Jankowski

 


w kategorii: szkoły podstawowe kl. VII i gimnazja kl.  II-III

III miejsce:
nie przyznano


II miejsce:
Szymon Bielecki – śpiew, gitara, Magdalena Jakubowska – fortepian
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
Opiekun: Magdalena Jakubowska

I miejsce:
Julia Pietrzak – śpiew, Marta Lewicka – flet poprzeczny
Dom Kultury w Kałuszynie
Opiekun: Teresa Kowalska

 


w kategorii: szkoły ponadgimnazjalne
wyróżnienie:
Żaneta Badełek, Aleksandra Myrcha – śpiew,
Emilia Łęczycka – perkusja, Wiktoria Oleksiuk – gitara basowa,
Gabriel Rosastolato – fortepian, Łukasz Grabek – gitara
I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Siedlcach
Opiekun: Magdalena Ostas

wyróżnienie:
Patrycja Wróbel – śpiew,
Piotr Gryczka – akordeon, Janusz Eleryk – gitara
Gminny Ośrodek Kultury w Wodyniach
Opiekun: Janusz Eleryk

III miejsce:
Beata Wielgórska – śpiew, Łukasz Jóźwiak – fortepian 
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im Stanisława Staszica w Siedlcach
Opiekun: Łukasz Jóźwiak

II miejsce:
Jan Izdebski – śpiew, Mirosław Borczyński – fortepian
Gminne Centrum Kultury w Halinowie
Opiekun: Mirosław Borczyński

I miejsce:
Jakub Lachowski – śpiew, Piotr Jankowski – fortepian
I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim
Opiekunowie: Izabela Staręga, Piotr Jankowski

 


w kategorii: rodziny i dorośli, seniorzy, Uniwersytety Trzeciego Wieku

wyróżnienie:
Chór BELCANTO z Węgrowa
Dyrygent: Mieczysław Osiadacz 

wyróżnienie:
Piotr Witul z Węgrowa – śpiew, gitara

III miejsce (ex aequo):
Justyna Chojecka – śpiew, Marcin Chojecki – fortepian
z Siedlec

III miejsce (ex aequo):
Chór Kameralny KOE
Sokołowski Ośrodek Kultury
Dyrygent: Aneta Mroczek

II miejsce:
Anna Tarczyńska – śpiew, Krystian Tarczyński – fortepian
z Cegłowa

I miejsce:
Alicja Zawadzka - śpiew, Grzegorz Zawadzki – gitara, Joanna Kiełbiewska – akordeon
Klub Grzechotka w Warszawie


O festiwalu czytaj także na: mok.siedlce.pl, podlasie24.pl, zyciesiedleckie.pl oraz czytaj w: "Tygodnik Siedlecki", "Życie Siedleckie".

Festiwal dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.


Uwaga!

Zajęcia plastyczno-manualne oraz teatralne rozpoczną się w późniejszym miesiącu.

Pierwsze zajęcia grup tanecznych INDIGO DANCE ART 4 października.

Pierwsze zajęcia języka angielskiego dla dzieci i młodzieży 5 października.

---



SPONSOR STRATEGICZNY XIX EDYCJI FESTYNU SŁONECZNE LATO


 

Ruszyły zapisy do sekcji, grup i zespołów w roku kulturalno-oświatowym 2018/2019. Szczegóły tutaj.



 

 


22 zgłoszenia z 2 województw, 16 patronów medialnych, 5 Patronów Honorowych. Tak w skrócie wyglądają liczby dotyczące XI Festiwalu Piosenki Europejskiej.
 


 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Październik 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 68

W poprzednim tygodniu: 218

W tym miesiącu: 775

W poprzednim miesiącu: 733

Wszystkich: 43384