Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Znamy zwycięzców

Utworzono dnia 24.11.2014
Czcionka:

Znamy już zwycięzców konkursu historycznego „Dzieje Polski i Polaków w latach 1914-1918”. Jego finał odbył się 24 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach.

W etapie finalnym wzięło udział 17 gimnazjalistów z powiatu siedleckiego. Zadania finalistów sprawdzała specjalnie powołana komisja konkursowa, w skład której weszli historycy z Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach: prof. ndzw. dr hab. Jarosław Cabaj – dyrektor IHiSM, dr Rafał Dmowski oraz dr Tadeusz Boruta. Zwycięzcami konkursu zostali: Karol Młynarczyk z Publicznego Gimnazjum w Korczewie (I miejsce), Julia Borkowska z Publicznego Gimnazjum w Białkach (II miejsce) oraz Radosław Zemło z Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Mokobodach (III miejsce). Zwycięzcy wygrali, oprócz pucharów i dyplomów, nagrody rzeczowe (tablet, wysokiej klasy odtwarzacze MP4 i MP3) i książki dotyczące historii Polski. Pozostali uczestnicy  otrzymali dyplomy udziału w finale.

Do drugiego etapu (finalnego) zakwalifikowali się najlepsi uczniowie. Zadania zawierały treści ponadprogramowe, a w dotyczyły głównie polskich działań zbrojnych w latach 1914-1918 i dążeń Polaków do odtworzenia państwa polskiego, znajomości podstawowych źródeł związanych z tym okresem, sytuacji ludności polskiej na terenach objętych działaniami wojennymi oraz rozwojem organizacji polityczno-wojskowych. – Cieszę się, że młode pokolenie ma tak dużą wiedzę z zakresu historii naszego kraju – zaznaczył Jarosław Cabaj, przewodniczący komisji.  

Główne cele konkursu stanowiły: promowanie postaw patriotycznych i wzorców obywatelskich przez upowszechnianie wiedzy historycznej i znajomości polskiego dziedzictwa kulturowego, promowanie polskich tradycji narodowych, państwowych i demokratycznych, popularyzacja dziejów ojczystych, kształtowanie twórczych, odpowiedzialnych i świadomych postaw własnej tożsamości młodych obywateli oraz upamiętnianie rocznic istotnych wydarzeń z historii Polski.

Konkurs odbył się w ramach projektu „Ku chwale Ojczyzny”, który dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra 2014”.

O finale konkursu czytaj także na: podlasie24.pl, zyciesiedleckie.pl, siedlcenews.pl, uph.edu.pl, ihism.uph.edu.pl, mordy.pl  oraz w: "Życie Siedleckie" nr 48/2014, "Tygodnik Siedlecki" nr 48/2014, "Echo Katolickie" nr 49/2014.

Finał konkursu historycznego

Utworzono dnia 25.11.2014, 15:34

Finał konkursu historycznego „Dzieje Polski i Polaków w latach 1914-1918” - 24 listopada 2014 r.

Uwaga!

Dnia 21 września (piątek) M-GOK czynny w godz. 10.30-16.00. Tego dnia z powodu prac elektrycznych w M-GOK-u i przy całej ulicy Parkowej nie ma prądu. Kontakt telefoniczny i mailowy tego dnia jest utrudniony.

---

Dnia 22 września (sobota) M-GOK nieczynny. Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.SPONSOR STRATEGICZNY XIX EDYCJI FESTYNU SŁONECZNE LATO


 

Ruszyły zapisy do sekcji, grup i zespołów w roku kulturalno-oświatowym 2018/2019. Szczegóły tutaj. 

 


22 zgłoszenia z 2 województw, 16 patronów medialnych, 5 Patronów Honorowych. Tak w skrócie wyglądają liczby dotyczące XI Festiwalu Piosenki Europejskiej.
 


 

Pogoda

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 60

W poprzednim tygodniu: 145

W tym miesiącu: 627

W poprzednim miesiącu: 621

Wszystkich: 42503