Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

V Gminny Dzień Seniora za nami

Utworzono dnia 17.11.2017
Czcionka:

Już po raz piąty odbył się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach Gminny Dzień Seniora. W imprezie wzięło udział ponad 120 osób.

W uroczystości wzięli udział seniorzy skupieni w 6 kołach, działających na terenie gminy Mordy (w Wyczółkach, Radzikowie, Mordach, Klimontach, Czepielinie i  Krzymoszach). Nie zabrakło także gości specjalnych. Z zaproszenia  ośrodka kultury skorzystali: Jan Ługowski, burmistrz miasta i gminy Mordy, Grażyna Drabarek i Katarzyna Kotowska – radne Rady Miejskiej w Mordach, radny powiatu siedleckiego Marek Gorzała, Zofia Jaszczuk – prezes Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Oddział w Siedlcach, Aneta Karczmarska – prezes Stowarzyszenia Aktywności Lokalnej RADOŚĆ z Radomyśli  Dorota Todorska –  dyrektor GOK-u w Suchożebrach wraz z delegacją Seniorów z gminy Suchożebry. – Nasz dzień seniora obchodziliśmy dzień po Ogólnopolskim Dniu Seniora. W tym szczególnym dniu wręczyliśmy dyplomy uznania Seniorom, którzy szczególnie są aktywni i działają na rzecz osób starszych – informuje  Łukasz A. Wawryniuk, dyrektor M-GOK-u. Po złożeniu przez gości życzeń dla Seniorów, zaprezentował on grupy i zespoły, w których Seniorzy z gminy Mordy rozwijają swoje pasje i talenty, wymienił ich sukcesy odniesione przez ostatni rok oraz wyliczył występy gościnne Seniorów poza granicami gminy.

Następnie na scenie w specjalnie przygotowanym repertuarze zaprezentowały się wybrane grupy i zespoły seniorów działające w M-GOK-u. Część „Seniorzy – Seniorom” rozpoczął kabaret „Koziary”, który zaprezentował swoje premierowe skecze, przygotowane specjalnie na ten dzień. Oprócz Zespołu Ludowego „Podlasianki” zaśpiewały także Złote Kłosy z Wyczółek oraz ZL „Krzymoszowianki”. Kilka swoich wierszy przeczytała Helena Mlynarz. W drugiej części „Młodzi – Seniorom” odbył się wieczór poetycki Adama Końcy połączony z piosenkami w wykonaniu Karoliny Kruk. Imprezie towarzyszyła wystawa malarska najnowszych obrazów Marii Kisielińskiej.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowali: „Echo Katolickie” oraz „Życie Siedleckie”.

O V Gminnym Dniu Seniora w Mordach czytaj także na: podlasie24.pl, zyciesiedleckie.pl.

Oglądaj także fotorelację na: zyciesiedleckie.pl.

V Gminny Dzień Seniora

Utworzono dnia 22.11.2017, 19:41

V Gminny Dzień Seniora (15 listopada 2017 r.) - fot. M-GOK Mordy

Uwaga!

Dnia 10 listopada M-GOK nieczynny. Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.


Zespół Tańca Nowoczesnego Indigo Dance Art
poniedziałek
– 16.o0-17.oo (dzieci – grupa średnia)
– 17.oo-18.o0 (dzieci – grupa najmłodsza)
– 18.oo-19.o0 (dzieci – grupa starsza - JUNIOR)

czwartek
– 15.o0-16.oo (dzieci – grupa średnia)
– 16.oo-17.o0 (dzieci – grupa starsza - JUNIOR)
– 17.oo-18.o0 (dzieci – grupa najmłodsza)

---


Fundacja PGE przeznaczyła darowiznę w wysokości 10.000 zł dla Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach na realizację projektu pn. Dożynki gminno-parafilane połączone z odsłonięciem pomnika z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległościSPONSOR STRATEGICZNY XIX EDYCJI FESTYNU SŁONECZNE LATO


 

Ruszyły zapisy do sekcji, grup i zespołów w roku kulturalno-oświatowym 2018/2019. Szczegóły tutaj. 

 


22 zgłoszenia z 2 województw, 16 patronów medialnych, 5 Patronów Honorowych. Tak w skrócie wyglądają liczby dotyczące XI Festiwalu Piosenki Europejskiej.
 


 

Pogoda

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 216

W poprzednim tygodniu: 193

W tym miesiącu: 506

W poprzednim miesiącu: 996

Wszystkich: 44111