Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Krzymoszowianki mają już 4 lata!

Utworzono dnia 06.03.2018
Czcionka:

Zespół Ludowy „Krzymoszowianki” 5 marca świętował czwartą rocznicę swego istnienia. Od początku działa pod szyldami Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach.

Zespół wyłonił się z Klubu Patriotycznego, działającego w Krzymoszach od maja 2012 r. Inicjatorką powstania zespołu i jego kierownikiem jest Helena Młynarz, przewodnicząca Koła Seniora w Krzymoszach. Autorką tekstów od początku istnienia Zespołu jest Irena Chodowiec, a od niedawna także najmłodsza członkini zespołu – Beata Strąk. Zespół w swych utworach przekazuje wiele mądrości ludowych i życiowych. Śpiewa o życiu, miłości do Boga i ludzi, przyrodzie, trudzie pracy rolnika, o samotności. Daje też dobre rady dotyczące wychowania. W trafny sposób wyśpiewuje nasze przywary i ukazuje wyobraźnię Podlasian. Zespół ma na swoim ponad 70 występów na ternie powiatów: siedleckiego, łosickiego i bialskiego.

5 marca wśród przybyłych gości byli: Hubert Pasiak – prezes Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej, Zofia Jaszczuk – prezeska siedleckiego oddziału Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, ks. Andrzej Aftyka – proboszcz miejscowej parafii oraz Łukasz Wawryniuk, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach. Nie zabrakło wierszy napisanych na tę okoliczność, życzeń, prezentów, podsumowań, specjalnego występu Krzymoszowianek oraz wystawy dyplomów zdobytych przez zespół. Obecnie w zespole śpiewa 9 osób z Krzymosz, Wielgorza, Leśniczówki i Klimont.

O jubileuszu ZL "Krzymoszowianki" czytaj także na: zyciesiedleckie.pl.

Jubileusz 4-lecia ZL "Krzymosziwanki"

Utworzono dnia 10.03.2018, 15:51

Jubileusz 4-lecia ZL "Krzymosziwanki" (5 marca 2018 r.) - fot. M-GOK Mordy

Uwaga!

Dnia 21 września (piątek) M-GOK czynny w godz. 10.30-16.00. Tego dnia z powodu prac elektrycznych w M-GOK-u i przy całej ulicy Parkowej nie ma prądu. Kontakt telefoniczny i mailowy tego dnia jest utrudniony.

---

Dnia 22 września (sobota) M-GOK nieczynny. Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.SPONSOR STRATEGICZNY XIX EDYCJI FESTYNU SŁONECZNE LATO


 

Ruszyły zapisy do sekcji, grup i zespołów w roku kulturalno-oświatowym 2018/2019. Szczegóły tutaj. 

 


22 zgłoszenia z 2 województw, 16 patronów medialnych, 5 Patronów Honorowych. Tak w skrócie wyglądają liczby dotyczące XI Festiwalu Piosenki Europejskiej.
 


 

Pogoda

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 60

W poprzednim tygodniu: 145

W tym miesiącu: 627

W poprzednim miesiącu: 621

Wszystkich: 42503